16/03/2020

Każde pokolenie może wpisać się w historię

Przeczytaj tekst Krystyny Siesickiej, autorki książek dla młodzieży – jest w podręczniku na str. 102-103 i nosi tytuł „Sabat czarownic”. Po zapisaniu tematu lekcji w zeszycie (taki sam jak tytuł tego posta), zanotuj pytanie:

Z poglądami której z bohaterek utożsamiasz się?

Udziel odpowiedzi na to pytanie w zeszycie. Powinieneś również uzasadnić swój wybór. Być może pomocnym materiałem okaże się dla ciebie film K. Piwowarskiego pt. „Baczyński” – do obejrzenia na tym blogu lub na YT. Zwiastun filmu oglądaliśmy na ostatniej lekcji j. polskiego, podczas omawiania twórczości poety. 



Dla osób chętnych jedno z dwóch (do wyboru) zadań dodatkowych:

1. Przygotuj 8-10 zdaniową wypowiedź, w której wyjaśnisz, jaki ślad może odcisnąć w historii  twoje pokolenie.
2. Przeglądnij albumy z rodzinnymi fotografiami i wybierz takie, które upamiętniają szczególne wydarzenia z życia twojej rodziny. Jeśli łączą się z nimi ciekawe historie lub anegdoty – przygotuj się do ich opisu na forum klasy (gdy tylko będzie taka możliwość).

Pamiętaj - czas przeznaczony na kwarantannę, nie powinien być czasem straconym, czasem triumfu epidemii, która chce nas sobie podporządkować. Wykonując rzetelnie i samodzielnie powyższe minimum obowiązków szkolnych, w warunkach domowych, zasługujesz na respekt.
Możesz dać mi znać, że tu byłaś/byłeś, zostawiając komentarz. Nie musisz się logować, możesz komentować jako anonimowy, choć będzie mi miło, jeśli podpiszesz komentarz swoim imieniem. Z życzeniami zdrowia, 

Operator połączeń międzyplanetarnych :)

2 komentarze:

  1. Witam, obejrzałem film oraz wykonałem zadanie, Adam Sidor.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę, Adam. Powinieneś przesłać mi zdjęcie Twojej pracy w zeszycie na adres podany wcześniej w komunikatorze. Pozdrawiam Cię i życzę zdrowia!

      Usuń

Komentuj zachowując zasady kultury - jeśli zechcesz je lekceważyć, Operator połączeń międzyplanetarnych odeśle cię w kosmiczny niebyt:)